Förtroendevalda hos oss.

Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2022-10-15 - 2026-10-14

E-post:
kommunstyrelsen@katrineholm.se

Länkar:
Kallelser och protokoll

Uppdrag (80 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Jansson Torgerd Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ordförande 1
Edgélius Martin Moderata samlingspartiet 1:e vice ordförande 2
Loley Marian Kristdemokraterna 2:e vice ordförande 3
Sundqvist Christer Moderata samlingspartiet Ledamot 4
Öqvist Christoffer Moderata samlingspartiet Ledamot 5
Carlheim-Gyllensköld Birgitta Moderata samlingspartiet Ledamot 6
Fransson Carl-Magnus Moderata samlingspartiet Ledamot 7
Gärtner Helena Moderata samlingspartiet Ledamot 8
Ahlman Fredrik Moderata samlingspartiet Ledamot 9
Smitran Milos Moderata samlingspartiet Ledamot 10
Hofstedt Anne Moderata samlingspartiet Ledamot 11
Fredriksson Inger Centerpartiet Ledamot 12
Gölevik Anders Centerpartiet Ledamot 13
Wallace Ingela Centerpartiet Ledamot 14
Callhammar Ewa Liberalerna Ledamot 15
Wahlund Björn Liberalerna Ledamot 16
Frondelius Joha Kristdemokraterna Ledamot 17
Forss Alexander Kristdemokraterna Ledamot 18
Dunås Dag Kristdemokraterna Ledamot 19
Söderberg Johan Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 20
Hedberg Anneli Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 21
Olovsson Fredrik Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 22
Björk Cecilia Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 23
Karlsson Tony Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 24
Karlsson Marie-Louise Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 25
Malmström Fredrik Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 26
Truedsson Ulrica Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 27
Ljungqvist Gunnar Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 28
Thorell Russell Åsa Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 29
Ljunggren Roger Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 30
Karlsson Johanna Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 31
Klemse Zeljko Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 32
Henke Martina Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 33
Söderström Börje Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 34
Blomkvist Stefan Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 35
Musse Ahmed Abdulahi Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 36
Magnusson Gunilla Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 37
Eriksson Tommy Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ledamot 38
Rosendahl Tony Vänsterpartiet Ledamot 39
Johansson Anita Vänsterpartiet Ledamot 40
Selig Thomas Vänsterpartiet Ledamot 41
Ismail Abukar Miljöpartiet de gröna Ledamot 42
Adamsson Nicklas Miljöpartiet de gröna Ledamot 43
Lindahl Filip Sverigedemokraterna Ledamot 44
Vemic Mica Sverigedemokraterna Ledamot 45
Egestål Elsie Sverigedemokraterna Ledamot 46
Gustafsson Britt Sverigedemokraterna Ledamot 47
Hermansson Camilla Sverigedemokraterna Ledamot 48
Håkansson Jonah Sverigedemokraterna Ledamot 49
Gustafsson Peter Sverigedemokraterna Ledamot 50
Hermansson Rickard Sverigedemokraterna Ledamot 51
Moosawi Wahid Moderata samlingspartiet Ersättare 52
Granberg Christina Moderata samlingspartiet Ersättare 53
Ullah Saif Moderata samlingspartiet Ersättare 54
Zweiniger Robert Moderata samlingspartiet Ersättare 55
Jonsson Torbjörn Moderata samlingspartiet Ersättare 56
Karlsson Bertil Centerpartiet Ersättare 57
Olsson Ann-Charlotte Centerpartiet Ersättare 58
Hult Inger Liberalerna Ersättare 59
Arslan Banu Liberalerna Ersättare 60
Ogenholt John Kristdemokraterna Ersättare 61
Hellberg Johanna Kristdemokraterna Ersättare 62
Yassin Mahi Mariam Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 63
Svensson Emil Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 64
Rosenlund Linda Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 65
Frisk Karin Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 66
Ekstrand Christer Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 67
Hagberg Anne Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 68
Baban Franca Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 69
Karlsson Britt Inger Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 70
Rosenlund Svensson Katarina Arbetarepartiet Socialdemokraterna Ersättare 71
Lindkvist Rue Vänsterpartiet Ersättare 73
Svenningson Göran Vänsterpartiet Ersättare 74
Hildebrandt Dorothee Miljöpartiet de gröna Ersättare 75
Marton Lilli Miljöpartiet de gröna Ersättare 76
Lilja Jan Sverigedemokraterna Ersättare 77
Olsson Matthes Sverigedemokraterna Ersättare 78
Porovic Saud Sverigedemokraterna Ersättare 79
Napiorkowski Zdzislaw Sverigedemokraterna Ersättare 80
Sandström Koski Marie Sekreterare 81